Psi fryzjer Katowice Strzyżenie psów i kotów Katowice

Porady dla Właścicieli

Jak dbać o psie łapki zimą?

2014-12-04 23:02:03, komentarzy: 0

Jak dbać o Psa zimą?

Zima to czas mrozu, śniegu oraz niestety soli, którą posypywane są drogi i chodniki.
Nie oznacza to, że każdy pies powiniem chodzić w ubranku i skarpetkach, ale warto poznać podstawowe zasady pielęgnacji i ochrony psa zimową porą.

Ochrona łapek!

Opuszki łapek są bardzo wrażliwe i niezwykle podatne na uszkodzenia. Kontakt z lodem, śniegiem oraz solą do posypywania dróg bardzo często powoduje dotkliwe uszkodzenia i stany zapalne poduszek.
Czy przypominacie sobie, kiedy Wasz peis zrobi kilka kroków w śniegu, a następnie wysoko podnosząc łapki zmierza natychmiast do domu?

Jak dbać o poduszki łapek?

Nigdy nie używajcie kremów zawierających substancje nawilżające. Efektem stosowania nieodpowiednich kosmetyków będzie głębokie odmrożenie opuszek.

Wazelina - tak i nie!

Powszechnie stosowana na łapki wazelina może być niebezpieczna. Nie każda wazelina jest taka sama - dużo z nich zawiera inne dodatkowe substancje, które reagują z solą z chodników tworząc na poduszkach łapek "solną powłokę" przyczyniającą się do jeszcze większych uszkodzeń. Ponadto większość dostępnych na rynku rodzajów wazeliny dostosowanych jest do człowieka i ma działanie zmiękczające, a tego właśnie efektu należy unikać.

Co więc zrobić?
Najlepsze rozwiązanie to zakup oryginalnej ochrony poduszek łapek w sprayu - dostępnych w większości sklepów zoologicznych.

A może butki?

Nie każdy pies je akceptuje, warto udaś się z psem do sklepu z artykułami dla zwierzą i przetestować różne rodzaje psiego obuwia.

Należy pamiętać również o stałym i regularnym usuwaniu włosów spod łapek.W następnej części opiszę wady i zalety ubranek dla psów.

Kategorie wpisu: Pielęgnacja Psów
« powrót

Dodaj nowy komentarz