Psi fryzjer Katowice Strzyżenie psów i kotów Katowice

Porady dla Właścicieli

Kamień nazębny - jak dbać o zęby u psa i kota?

2015-03-04 14:27:59, komentarzy: 0

Kamień nazębny - jak dbać o zęby u psa i kota?

 

 Zwierzęta domowe o wiele cześciej niż ludzie mają problemy z odkładaniem się kamienia nazębnego.

Problem ten dotyka zarówno zwierząt młodych, jak i starszych osobników.

Właściciele często zastanawiają się, dlaczego mimo stosowania odpowiedniej karmy pojawia się problem kamienia nazębnego. Niestety resztki pokarmowe to pożywka dla bakterii w jamie ustnej, a dodatkowo zmienione przez ślinę powodują żółte i brązowe naloty na zębach.

Problem może być bagatelizowany, ponieważ kamień widoczny w minimalnych ilościach na kłach, osadza się w postaci znacznie grubszej płytki na zębach trzonowych (czyli osadzonych głębiej w jamie ustnej psa, gdzie z reguły Własciciele nie zaglądają).

odkładanie się kamienia nazębnego powoduje bardzo nieprzyjemny zapach z pyska oraz stany zapalne dziąseł, ogromny dyskomfort i ból dla zwierzęcia, niechęć do jedzenia ani też do zabaw. Końcowym stadium zniszczenia zębów przez osadzony kamień są krwawienia i nadżerki, aż do wypadania zębów.

Jak zapobiegać kamieniowi nazębnemu?

Właściciel może skutecznie walczyć i zapobiegać osadzaniu się kamienia nazębnego. Najlepiej zasięgnąć opinii specjalisty, czy lepszy będzie dodatek do wody, pasta do zębów, spray do zębów, profesjonalne gryzaki czy też mechaniczne usuwanie kamienia nazębnego za pomocą bezbolesnego sklalera ultradźwiękowego.
W trakcie kolejnej wizyty w naszym salonie z przyjemnością doradzę i podpowiem, jak dbać o zęby pupila.

Skutki zaniedbania zębów u psa lub kota to nie tylko problemy z przyjmowaniem pokarmu, ani też ból i dyskofort, ale również poważne choroby innych narządów wewnętrznych - co powodować będą krążące we krwi bakterie. Stąd też chore zęby mogą spowodować choroby serca, wątroby, a także nerek.
Troska o psa lub kota i zadbanie o prawidłową higienę jamy ustnej jest więc niezwykle ważnym elementem codziennej pielęgnacji zwierzęcia.

Już niebawem zaproponujemy Państwu możliwość usunięcia kamienia nazębnego waszym zwierzętom w promocyjnej akcji "Zdrowe Zęby naszych zwierząt na wiosnę", we współpracy z Gabinetem Weterynaryjnym dla Klientów Azorka przygotowana będzie promocyjna cena.

O szczegóły możecie Państwo pytać telefonicznie:
511-874-089

« powrót

Dodaj nowy komentarz